Talaşlı İmalat

Talaşlı İmalat

Önceden tasarlanmış veya numunesi verilmiş parçalar üretim prosesleri belirlenerek üretimi gerçekleştirmekteyiz.. sürücülü tezgahlarla durma süreleri min. Hale getirilerek veya aparatlarla çoklu işleme sağlanarak  işleme maliyetlerinin düşmesini sağlanmaktayız.

Avantajlar

Hassasiyet ve Tolerans

Üretilecek parçalarınızı son boyutlarının CAD dosyanızda belirtilen boyutlara mümkün olduğunca yakın olmasını istersiniz. İmalatta hassasiyet, makine proseslerinin uygunluğu ve tekrarlanabilirliği ile gerçekleşir. CNC işlemede  parçaların toleranslar içinde yüksek hassasiyette üretilmesini sağlar.

Hassasiyet , tolerans veya bir ölçüm sisteminin bilinen veya standart bir değerden izin verilen sapmasını tanımlar. Tolerans, bilinen bir değerden sapma miktarını belirten bir artı veya eksi (+/-) faktörü olarak ortaya çıkar. Toleransların belirtilmesi, parça üretiminde nihai olarak zamandan ve paradan tasarruf sağlayabilecek üretim yöntemlerinde esneklik sağlar. İşlem sırasında bir CNC makinesindeki sensörler, işlenmiş ölçümlerin belirtilen değere yakın kalmasını sağlamak için her eksen için geri bildirim verileri sağlar. Bazı durumlarda, bazı parçalar toplam doğruluğa ihtiyaç duymayabilir, ancak her zaman yüksek hassasiyet gerektirir.

Malzemenin cinsine ve parçanın tasarımına bağlı olarak CNC frezeleme ve tornalama, +/-0.025mm ile +/-0.125 milimetre toleranslar arasında üretim yapılabilmektedir.

Tekrarlanabilirlik

CNC makineleri, programlanmış bir kod ile kontrol ettiğinden, üretim çalışması boyunca hassas ve doğru takım hareketlerini tekrarlama avantajı sunar. 

Herhangi bir işleme teknolojisinde olduğu gibi, tekrarlanabilirlik ölçümleri de takım aşınması, CNC makinesinin yaşı, iş parçası malzemeleri ve makine kurulumu gibi diğer faktörlere bağlıdır. Bu faktörlerin bilincinde kontrollerimizi sıkı tutarak hassasiyeti ve tekrarlanabilirliği max. Seviyeye taşımaktayız.

Ölçeklenebilirlik

CNC işleme, diğer imalat yöntemlerinden daha geniş ölçekte verimlilik sağlar. Tek tip parçaları tekrar tekrar ve hassas bir şekilde işleyerek üretim hacimlerinde kesintisiz bir artış sağlar.

Örneğin, paslanmaz çelikten yapılmış 10.000 parçaya ihtiyacınız varsa, CNC işleme tek seçenek değilse de en iyisidir.

CNC işleme ile her türlü malzeme daha yüksek hassasiyet ,tolerans ve özel yüzeylerle üretilebilir. Sonuç olarak, yüksek değerli bir ürünü pazara daha hızlı sunmanıza olanak tanır.

Talaşlı İmalat
Talaşlı İmalat
Talaşlı İmalat